اخبار

 آخرین اخبار 

نماد استقلال، آزادی، میدان جمهوری اسلامی کرج در معرض تخریب

محمد حسین روحی یزدی

نماد استقلال، آزادی، میدان جمهوری اسلامی کرج در معرض تخریب
1399/8/8

 

جام جم البرز: میدان جمهوری اسلامی کرج سال هاست به عنوان میعادگاه دلدادگان انقلاب اسلامی شناخته شده و مردم از این میدان خاطره های خوش تاريخی، آزادگی، مردانگی، همبستگی و بیعت عمومی با انقلاب اسلامی را دارند.
مردم هر سال روز ۲۲ بهمن  از هر نقطه شهر به بلوار و میدان جمهوری اسلامی می آیند و در جشن بزرگ پیروزی انقلاب شرکت می کنند. و نیز در مواقعی که مردم احساس می کنند نظام اسلامی نیاز به حمایت دارد، با حضور هدفمند در بلوار و میدان جمهوری اسلامی کرج، آتش فتنه را خاموش و چشم نفاق را کور می کنند، خاطره حضور شگفت انگیز و معنا دار مردم در روز سیزدهم دیماه سال ۹۶ فراموش نشدنی و در تاریخ مفاخر کرج ثبت است، که مردم خود جوش به میدان آمدند و بساط عمال بیگانگان را برای همیشه برچیدند.
از این رو میدان جمهوری اسلامی برای کرجی ها نماد استقلال، آزادی و بصیرت و مقاومت و ایستادگی است که باید حفظ شود و خاطراتش به آیندگان انتقال یابد. 
در همه دنیا مرسوم است اینگونه نمادها و مکان ها را از روی اعتقاد و باور عمومی، قرن ها حفظ می کنند، زیرا سند گویا و زنده تاریخ است. 
این نماد را در کرج با شتاب بی سابقه و عزم بی نظیر به سمت تخریب پیش بردند بدون اینکه به حفظ خاطرات تاریخی این میدان توجهی شود. با نادیده گرفتن خواسته های مردم و از بین بردن مفاخر تاریخی شهر، در این مکان اجرای پروژه ای آغاز شده که مصوبه زیر گذر شرقی، غربی( امتداد بلوار ماهان) را به زیرگذر شمالی، جنوبی تغییر داده اند. زیر گذری که با فاصله کمتر از ۱۰۰ متر از اتمام شیب پل شهدای روحانی، با شیب تندتر از شیب پل شروع می شود، حال خود قضاوت کنید که چه مشکلات فنی و  ترددی را پیش رو دارد!
با اجرای این طرح آنگونه که پیش می رود، میدان جمهوری دیگر برای تجمع مردم‌ در مناسبت های خاص مناسب نیست، زیرا ورودی و خروجی زیر گذر خلأهايى ايجاد مى كند که نمايش حضور مردم مختل مى گردد.
بسی جای شگفتی است که شهرداری کرج در لایحه ی ارائه شده به شورای شهر کرج می نویسد: " این پروژه(تقاطع غیر هم سطح میدان جمهوری) در جهت حفظ ارزش زمین های شهرداری واقع درمیدان جمهوری است."
 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.