اخبار

 آخرین اخبار 

در دیدار مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و مدیر روزنامه جام جم البرز مطرح شد

فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مناسب، وظیفه اصلی رسانه ها در کنترل ویروس کرونا

فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مناسب، وظیفه اصلی رسانه ها در کنترل ویروس کرونا
1399/8/8

 

به گزارش جام جم البرز، دکتر آبروش، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی البرز در دیدار با مدیر روزنامه جام جم البرز گفت: شیوع ویروس کرونا به یکی از دغدعه های مهم مردم و مسوولان در سراسر کشوردرآمده است. به طور قطع و یقین فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مناسب توسط رسانه‌ها نقش موثر در پیشگیری از شیوع این ویروس و مهار آن دارد.
ایشان افزود: رسانه ها با توجه به جایگاه بسیار ارزنده خود در جامعه، نقش بسیار مهمی در جهت ارتقای دانش و آگاهی مردم دارند. خبرنگاران باید برای مردم مخاطرات حضور در اجتماعات و معابر عمومی و اهمیت حضور در منزل برای قطع چرخه انتقال این ویروس را یادآوری کنند.
محمد تقی حسنی، مدیر روزنامه جام جم البرز نیز با توجه به نقش رسانه ها در کنترل این ویروس خطرناک گفت: مطبوعات می توانند با اطلاع رساتی دقیق و به موقع نقش بسیار سازنده ای در جلوگیری این بیماری داشته و موحب کاهش تمایل مردم به مطالعه مطالب کذب و شایعات بی اساس شوند.
وی افزود: مسوولان باید با استفاده از ظرفیت رسانه ها برای انعکاس اخبار و مطالب و پیامها در خصوص پیشگیری و همچنین مخاطرات شیوع بیماری کرونا سطح اعتماد عمومی را افزایش دهند.
 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.