اخبار

 آخرین اخبار 

سخنگوي صنعت برق تاكيد كرد

افزايش 11 درصدي مصرف برق صنايع بزرگ كشور در سال جهش توليد

 افزايش 11 درصدي مصرف برق صنايع بزرگ كشور در سال جهش توليد
1399/5/21

 


سخنگوي صنعت برق از افزايش 11 درصدي مصرف برق صنايع بزرگ در سال جاري خبر داد كه در بخش كشاورزي نيز با 4 درصد افزايش همراه بوده و برنامه هاي مديريت بار در قالب 296 هزار تفاهم نامه و بدون خدشه به روند توليد ،با موفقيت اجرا شده است.
به گزارش جام جم البرز به نقل از توانیر ،دكتر مصطفي رجبي مشهدي سخنگوي صنعت برق با اشاره به توصيه مقام معظم رهبري در خصوص اصلاح فرسودگي شبكه هاي برق از افزايش سرعت عمل در بازسازي و نوسازي شبكه هاي فرسوده و برنامه ريزي و تامين منابع لازم خبرداد كه قطعي هاي محدود شبكه را كاهش مي دهد.
وي توسعه شبكه ها و به مدار آوردن 2200 مگاوات نيروگاه را از اقدامات صنعت برق براي گذر از پيك تابستان 99 عنوان كرد و گفت: افزايش ظرفيت نيروگاهي سرمايه گذاري بالايي نياز دارد و نبايد مسايل مان را با گرانترين روشها حل كنيم از اين رو در قالب برنامه هاي مديريت بار ، امسال 296 هزار تفاهم نامه را عمدتا با بخشهاي صنعتي ،كشاورزي و تجاري براي كاهش مصرف در ساعات اوج بار كه 200 تا 300 ساعت در سال را شامل مي شود، به امضاء رسانديم و خبر خوب رشد مصرف برق بخشهاي توليدي كشور در سال جهش توليد است كه در بخش صنايع بزرگ با 11 درصد و در بخش كشاورزي با 4 درصد افزايش همراه شده است.
معاون برنامه ريزي و امور اقتصادي توانير محدوديت مصرف بخشهاي توليدي كشور را براساس تفاهم نامه ، با هماهنگي قبلي و بدون هرگونه اخلال در روند توليد عنوان كرد كه به مشتركان همكار با برنامه اجازه مي دهد در ساعات غير اوج بار بيشتر از ديماند تخصيص يافته مصرف كنند كه كاملا مبتني بر صرفه اقتصادي و منافع ملي و بدون خدشه به روند توليد است.
وي توضيح داد: ممكن است به دلايلي نادر مانند بروز اتفاقات در شبكه، ميزان ساعات همكاري تفاهم نامه ها افزايش يابد كه خوشبختانه امسال هيچ موردي از خاموشي كه نياز باشد از قبل به مشتركان اطلاع دهيم نداشتيم و با اهتمام كاركنان صنعت برق ،ارايه خدمات در شرايط گرما و كرونا به خوبي انجام شد.
دكتر رجبي مشهدي مدت همكاري مشتركان در قالب تفاهم نامه را معمولا تا 15 شهريور ذكر كرد كه با توجه به كاهش دما انتظار مي رود برنامه هاي مديريت بار طي هفته هاي آتي و با توجه به پايداري شبكه سراسري كاهش يابد. 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.