ارائه تسهیلات به طرح‌های تعاونی

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • نشست توجیهی و تشریح کمیته های حقوق پزشکی، حقوق رسانه، حقوق اقتصادی و روانشناسی جنایی نشست توجیهی و تشریح کمیته های حقوق پزشکی، حقوق رسانه، حقوق اقتصادی و روانشناسی جنایی با حضور دکتر امیر سماواتی پیروز برای اولین بار در کشور در دانشکده حقوق و علوم سیاسی واحد کرج برگزار شد.
  • حفظ آرامش و مهیا کردن بهترین شرایط برای آموزش دانش آموزان از اهداف ماست جام جم البرز : مهارت های مهم اجتماعی و کلامی خود را از محیط خانه و مدرسه فرا می گیریم. آموزش های منظم و صحیح مورد نیاز توسط افراد خبره آموزشی به تکامل روحی و جسمی ما کمک خواهد نمود.
  • سخنی با مسئولان نظارتی و اجرایی البرز پس از کش و قوس های فراوان ماجرای افزایش نرخ 3 برابری بنزین و جهش قیمت نان مصرفی مردم و...مسئولان اجرایی و نظارتی هر کدام به این موضوع ورود کرده و با« رجزخوانی» قول اکید کنترل بر بازار مصرف و حمایت از اقشار آسیب پذیر را ساز کردند.
  • سلامت اجتماع،حق مردم امروزه با رشد تکنولوژی و پیشرفت های ملموس درابعاد مختلف ابزار اجتماعی وعمدتا ماشینی که از یک طرف ضمن سرعت بخشی بر روند تمامی انواع توسعه و از طرفی برخوردار شدن ارکان مختلف فردی و اجتماعی را باعث گردیده است که زمینه های رشد و بهره مندی از امکانات مختلف که به عنوان ابزار در خدمت بشر موجبات رضایت مندی افراد را پایه گذاری نموده است.
  • هجمة برخی بازی های خشن و مخرب رایانه ای در ایران خبرنگار جام جم البرز: در جهان معاصر که موسوم به «عصر اطلاعات و ارتباطات» است، هجمة ورود رسانه ها و بالاخص رایانه و بازی های الکترونیک به نهاد خانواده، یکی از چالش برانگیزترین موضوعات حال حاضر می باشد.
  • مراسم ترحیم و بزرگداشت حاج شیخ محمد رضا روحی یزدی در مسجد الجواد(ع) کرج خبرنگار جام جم البرز: مراسم ترحیم و بزرگداشت عالم ربانی، خطیب با اخلاص و واعظ عامل حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ محمد رضا روحی یزدی(طاب ثراه)، برادر گرامی حجت الاسلام حاج شیخ محمد حسین روحی یزدی، مدیر محترم شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز روز شنبه در مسجد الجواد(ع) در عظیمیه کرج برگزار شد.
  • معتادان بهبود یافته در البرز مشغول به کار می شوند نشست هم اندیشی با موضوع ایجاد اشتغال برای معتادان بهبود یافته استان البرز به میزبانی استانداری و با مشارکت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری البرز برگزار شد.
  • کتاب؛ عامل رشد جامعه شهری کتاب، به عنوان بهترین پل ارتباطی بین اعصار مختلف، عامل رشد و ارتقای سطح فکری و زندگی فرد در سطح جامعه، به ویژه راه مبارزه با چالش های زندگی شهری است.
  • اتحاد، انسجام و وحدت علمی و عملی، فرمان مقام معظم رهبری است نماینده عالی دولت در استان البرز با بیان اینکه شورای راهبردی دانشگاه های البرز بازوی قدرتمند ما در تصمیم گیری و تصمیم سازی کلان استان است،گفت: شان روسا و هیات های علمی دانشگاه ها بعنوان افراد مورد وثوق نظام، بسیار بالا است از این رو بر این باور هستیم که در استان ارتباط تنگاتنگی با دانشگاهیان داشته باشیم و این امر به صورت محسوس اجرایی شده است.
  • برگزاری نشست هم اندیشی هیات رئیسه اتاق بازرگانی با روسای شهرک های صنعتی هجدهمین نشست هم اندیشی هیات رئیسه اتاق بازرگانی البرز با روسای ، مدیران هیات مدیره شهرک های صنعتی استان البرز برگزار شد.

در راستای تحقق رونق تولید؛

ارائه تسهیلات به طرح‌های تعاونی

ارائه تسهیلات به طرح‌های تعاونی
1398/7/25
12:43 1395

 


صندوق تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته کشور براساس تفاهم نامه منعقد شده با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به طرح‌های تعاونی‌های تولیدی، صنایع پیشرفته نوین و وابسته در بخش تعاون تسهیلات و ضمانت نامه ارائه می‌دهد.


به گزارش خبرنگار جام جم البرز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز؛ فلاح نژاد در خصوص مفاد این تفاهم نامه در راستای حمایت از طرح‌های تعاونی مرتبط گفت: این تفاهم نامه در راستای تحقق اهداف مقرر در سند چشم انداز و سیاست‌های کلی علم و فناوری و رونق تولید ودر جهت تقویت اقتصاد دانش بنیان وتوسعه صنایع و خدمات مبتنی بر علوم و فناوری‌های جدید و هم سو در تعالی بخش تعاون کشور منعقد گردید.

وی ادامه داد: در راستای اجرای این تفاهم نامه، صندوق در دو زمینه تسهیلات و صدور ضمانت نامه به طرح‌های صنایع پیشرفته و نوین در حوزه تعاون خدمات ارائه می‌دهد و کلیه تعاونی‌های واجد شرایط در استان نیز می‌توانند از امتیازات این صندوق بر اساس تفاهم نامه فوق الذکر بهره‌مند گردند.

سرپرست اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان البرز در خصوص طرح‌های مورد قبول در این صندوق برای ارائه تسهیلات وصدور ضمانت نامه افزود: طرح‌های تعاونی مشمول این حمایت‌ها شامل صنایع پیشرفته، نوین و وابسته از قبیل صنایع الکترونیک، سخت افزار ونرم افزار، بیوتکنولوژی، مواد نو، لیزر و فناوری‌های زیستی، فناوری اطلاعات وارتباطات، اتوماسیون، تجهیزات پیشرفته پزشکی و آزمایشگاهی، انرژی‌های نو وفناوری نانو تکنولوژی با اولویت تولید داخل، ایجاد اشتغال، صادرات، فناوری‌ها نوین وتحقیقات است.

فلاح نژاد گفت: از جمله تعهدات این صندوق در جهت حمایت از تعاونی‌ها شامل برگزاری آموزشها، مشاوره وارزیابی مالی واقتصادی طرحها، اعطای تسهیلات مالی برابر ضوابط صندوق، معرفی واحد‌های فناور و صاحب ایده به معاونت تعاون وزارت تعاون کار و همکاری در ایجاد راه اندازی و بهره برداری از مراکز نوآوری بخش تعاون در حوزه‌های مرتبط و سایر اقدامات مندرج در تفاهم نامه است.

وی در خصوص شرایط عمومی تسهیلات و صدور ضمانت نامه‌های این صندوق اضافه کرد: نرخ سود تسهیلات صندوق بین ۵ تا ۱۵ درصد بنا بر امتیاز کسب شده و موضوع فعالیت و وضعیت طرح بطور متوسط حدود ۱۲ درصد و حداقل سهم آورده متقاضی ۲۰ درصد کل سرمایه گذاری مورد نیاز است و در بخش صدورضمانت نامه‌ها نیز ضمانت نامه‌ها از نوع پیمان وتضمین حسن انجام کار در چهار گروه می‌باشند.

فلاح نژاد در پایان افزود: تعاونی‌های واجد شرایط می‌توانند به پایگاه اینترنتی http://www.esfrd.ir مراجعه واز بخش مدارک نسبت به کسب اطلاعات تکمیلی در این موضوع اقدام نمایند، همچنین در استان البرز نیز تعاونی‌های متقاضی می‌توانند به مدیریت تعاون اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان البرز مراجعه نموده و اطلاعات لازم را کسب نمایند.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.