نواخته شدن زنگ جشن شکوفه ها در البرز

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

همزمان با سراسر کشور

نواخته شدن زنگ جشن شکوفه ها در البرز

نواخته شدن زنگ جشن شکوفه ها در البرز
1398/6/31


۴۴ هزار دانش آموز البرزی در آستانه آغاز سال تحصیلی در جشن عاطفه ها شرکت کردند.


به گزارش خبرنگار جام جم البرز به نقل از خبرگزاری صداوسیما، صداوسیما، سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز در آئين استانی جشن غنچه ها و شکوفه ها ویژه کلاس اولی ها که در دبستان شایستگان کرج واقع در شهرک اوج برگزار شد، اظهار کرد: امروز دانش آموزان کلاس اول ابتدایی در کنار پیش دبستانی یکروز زودتر برای آمادگی در مدرسه حاضر شدند تا با حال و هوای مدرسه و از سویی معلمان خود آشنا شده و زنگ شکوفه ها در مدرسه ها با حضور آنها نواخته شود.
وی در ادامه گفت: سال تحصیلی امسال را با حضور ۲۵۳ هزار دانش آموز ابتدایی در سراسر استان البرز آغاز می شود که از این تعداد ۴۴ هزار نفر دانش آموز پایه اول ابتدایی هستند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز افزود: امسال بالغ بر ۶ هزار و ۷۰۰ کلاس ابتدایی در سطح استان داریم .
وی اضافه کرد: از تعداد ۲۵ هزار همکار فرهنگی شاغل در آموزش و پرورش البرز بالغ بر ده هزار نفر در دوره ابتدایی مشغول به فعالیت هستند که از این تعداد بخشی به عنوان معلم و بخش دیگر نیز در قالب مدیران مدرسه و یا پرسنل دفتری و اداری دوره ابتدایی کار می کنند.
قاسمی افزود: امسال تعداد نوآموزان پیش دبستانی مدارس استان البرز نیز بالغ بر ۱۳ هزار نفر است.
وی با اشاره به اینکه در سال تحصیلی ۹۹- ۹۸ سه موضوع مهم را به عنوان سرفصل برنامه های خود در آموزش و پرورش البرز قرار داده ایم، گفت: نخستین موضوع نشاط و شادابی تربیتی است که با رویکرد معنوی و دینی و بر اساس اعتقادات ما دنبال می شود؛ به عبارتی بر رعایت مرز میان شادی و رفتارهایی که مورد پسند نیست تاکید می شود به ویژه در دوره ابتدایی که ایجاد مهارت نیز مهم است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز در خصوص دومین برنامه مهمی که در سال تحصیلی جدید در مدارس البرز دنبال می شود، گفت: بحث ارتقای مدیریت بسیار مهم است؛ چرا که معتقدیم مدرسه با مدیر موفق به کیفیت آموزشی خوب می رسد و در این قالب برای دانش افزایی و توانمندسازی مدیران و همچنین انتخاب مدیران توانمند در مدارس تلاش کرده ایم.
وی افزود: سومین برنامه و نکته مهم برای ما در سال تحصیلی جدید در راستای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است که مطالبه مقام معظم رهبری و دولت است، در این مورد سعی کرده ایم در راستای اجرای سند تحول بنیادین در مدارس اقدامات اجرایی را پیش ببریم.
اول مهر امسال در آغاز تحصیلی جدید، حدود نیم میلیون دانش آموز البرزی در مدارس این استان حاضر می شوند.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر