سیدغنی سادات‌باریکانی پزشکیاری بود که در سرپل ذهاب جاویدالاثر شد

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

یاد یاران آشنا

سیدغنی سادات‌باریکانی پزشکیاری بود که در سرپل ذهاب جاویدالاثر شد

سیدغنی سادات‌باریکانی پزشکیاری بود که در سرپل ذهاب جاویدالاثر شد
1398/6/31

 

 شهید سیدغنی سادات باریکانی، از سلاله پاک امامت و طهارت است که اول شهریور سال 1339 در روستای باریکان از توابع بخش طالقان در استان البرز دیده به جهان گشود.

 

خبرنگار جام جم البرز: شهید سیدغنی سادات باریکانی، از سلاله پاک امامت و طهارت است که اول شهریور سال 1339 در روستای باریکان از توابع بخش طالقان در استان البرز دیده به جهان گشود. پدرش سیدی، پرهیزگار بود به شغل کشاورزی که زحمت بسیاری می‌کشید تا روزی حلال در سفره خانواده بنهد و زندگی ساده و بی‌آلایش برای خانواده مهیا ساخته‌بود.
سیدغنی در روستای زادگاهش تحصیلات ابتدایی را سپری کرد و سپس در تهران مشغول به ادامه تحصیل شد و به دلیل آن که روستای محل زندگی او از امکانات تحصیلی در سطوح بالاتر محروم بود.
او در دبیرستان هدف چهار در شهر تهران مدرک دیپلم را در رشته طبیعی قدیم اخذ کرده و سپس در سال 1358 به خدمت سربازی اعزام شد. در لشگر 21 حمزه سیدالشهدا (ع) پس از طی دوره‌های آموزش‌های نظامی مشغول نبرد با دشمن بعثی شد و به مدت دو سال وظیفه مقدس سربازی را به‌نحو‌احسن و با رشادت و شهامت تمام به پایان رساند و در این مدت در مناطق مختلف جنگی حضور یافت و در عملیات مختلف شرکت‌جست و افتخارات بسیار در صف مستحکم لشگریان اسلام برای ایران و اسلام آفرید. وی پس از پایان خدمت سربازی به‌منظور تداوم خدمت در بسیج منطقه غرب مشغول فعالیت شد و به‌دلیل آن در مدت سربازی با آموزش‌های مداوم و کسب تجربیات بسیار ارزنده در پزشکیاری و مداوای مصدومین و مجروحین جنگ تبحری خاص یافته‌بود و در صف بسیجیان جان بر کف و سپاهیان اسلام راهی منطقه عملیاتی سرپل ذهاب شد تا در آن منطقه در خط مقدم به نیروهای اسلام مددی رساند و در یاری و مداوای مجروحین جنگی در نصرت اسلام و مسلمین نقشی مهم ایفا نماید اما در راه مسیر این ماموریت در منطقه سرپل ذهاب درهیجدهم شهریور 1361 مفقودالاثر شده و نام بلندش در زمره مفقودین دفاع مقدس و بر تارک تاریخ حماسه دفاع مقدس می‌درخشد.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر