کارگاه نقاشی «بزرگداشت روز شهریار » در فرهنگسرای بوستان ولایت فردیس

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

با حضور هنرجویا

کارگاه نقاشی «بزرگداشت روز شهریار » در فرهنگسرای بوستان ولایت فردیس

 کارگاه نقاشی «بزرگداشت روز شهریار » در فرهنگسرای بوستان ولایت فردیس
1398/6/31

 

کارگاه نقاشی با حضور هنرجویان آموزشگاه تجسمی خسروی همزمان با روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت استاد شهریار در فرهنگسرای بوستان ولایت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان فردیس برگزار شد.


 
به گزارش خبرنگار جام جم البرز به نقل از  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان فردیس، در این کارگاه که باحضورحجت الاسلام ولیزاده، رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان فردیس و هنرمندان شعر، ادب وسینما برگزارشد٢٠نفر از هنرجویان آموزشگاه هنرهای تجسمی خسروی به خلق آثار هنری نقاشی و طراحی عکس استاد شهریار ،دفاع مقدس وموضوع آزاد پرداختند.
مدیر مسئول آموزشگاه آزاد خسروی  بابیان اینکه این کارگاه صبح  روز پنج‌شنبه ٢٧ شهریور ٩٨در فرهنگسرای بوستان ولایت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان فردیس با همکاری نمایندگی انجمن تجسمی شهرستان برگزارشد ، اظهارداشت: نقاشی وادبیات شعر هنر سوم وچهارم می باشند که  برای آشنایی نسل جوان ازشناخت هنر ایرانی اسلامی از اهداف برگزار این کارگاه بود.
وی گفت:هنر نقاشی که به آن نگارگری یا رسم نیز گفته می شود، فرآیندی است که طی آن رنگ بر روی یک سطح مانند کاغذ یا بوم ایجاد نقش می‌کند و اثری خلق می‌شود. نگارگری ایرانی تجسم و خلق هر چه بیشتر زیبایی هاست که در خیال روشن هنرمند نقش می‌بندد.هنر نقاشی هنرى جامع است ؛ که موضوع آن شامل همهٔ دنیاى مرئى مى‌باشدو چنان لذتى به بینندهٔ خود مى‌بخشد که کمتر هنرى قادر به آن است.


وی ادامه داد: هنر نقاشی از کودکی آغازمی شود هر چقدر کودکان به اطرافشان شناخت بیشتری داشته باشند رشد آن ها حتمی تر است.کودکان با نقاشی کشیدن خود را به تصویر می کشند و تمام احساسات ناگفته خود را بیان می کنند.
وی افزود: کودک هرچه بزرگتر می‌شود علاقه‌اش به خلق و کشف بیشتر خواهد شد و ابتدایی ‌ترین این موضوع نقاشی کردن است.آموزش صحیح سبب می شود کودکان در مسیر درست و سالم حرکت کنند و آموزش و کشیدن نقاشی باعث رشد، اعتماد به نفس و جسارت در کودکان می شود.
در این کارگاه نقاشی ٢٠ هنرجو کودک ونوجوان  حضور داشتند که فنون و اصول اولیه نقاشی را آموزش دیدند ودر پایان کارگاه از طرف انجمن تجسمی واداره فرهنگ وارشاد اسلامی به رسم یاد بود لوحی تقدیم حضورشان گردید.

 

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر