جاده کرج – چالوس با طبیعتی بکر، یکی از زیباترین جاده های جهان

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

زیبایی های جاده کرج – چالوس

جاده کرج – چالوس با طبیعتی بکر، یکی از زیباترین جاده های جهان

جاده کرج – چالوس با طبیعتی بکر، یکی از زیباترین جاده های جهان
1398/5/26
12:43 1395


آب و هوای خوب در کنار طبیعت زیبا و رودخانه خروشان، روزهای تعطیل، به ویژه روزهای پایانی هفته، مسافران زیادی را به جاده کرج – چالوس می کشاند.


خبرنگار جام جم البرز:  جاده کرج - چالوس یکی از مهم ترین قطب هـای گردشگری ایران در استان البرز  است که مناطق و اماکن دیدنی موجود در این جاده، آن را به یکی از جاده های زیبای دنیا تبدیل کرده است.
وجود رودخانه کرج به موازات جاده کرج چـالوس، سد کرج و روستاهای بکر، زیبایی های این جاده را دو چندان کرده است.
این جاده از شمال به شهرستان چالوس در استان مازندران ، از شرق به شهرستان تهران و شمیرانات، از غرب به منطقه طالقان و از جنوب به شهر کرج متصل است.
جاده ای با قدمت بیش از نیم قرن که همچون گوهری درخشان بر تارک زیبایی های طبیعت این منطقه می درخشد، جاده ای در سلسله جبال البرز با پیچ و خم های متعدد در دل کوه و زیبایی های بکر طبیعی ،سفری خیال انگیز را برای مسافران خود رقم می زند.
جاده کرج - چالوس در هر فصل به رنگی درمی آید و گاه تضاد رنگ ها همزمان با هم منظره های باشکوه، منحصر به فرد و چشم نوازی پدید می آورد. سال 1312 جاده کرج - چالوس مورد بهره برداری قرار گرفت تا مسیر تهران به ساحل دریای خزر هموار و کوتاه شود.
از این زمان به بعد بود که انواع رستوران ها و واحدهای اقامتی و پذیرایی در کنار این جاده شکل گرفت و ساخت سد امیر کبیر کرج در سال 1340 نیز به جاذبه ها و زیبایی های این جاده افزود و در اندک زمانی این جاده به یکی از تفریحگاه های مهم گردشگری کشور تبدیل شد.
مسافران بسیاری از سراسر کشور به ویژه در فصل بهار و تابستان به این منطقه می آیند تا از طبیعت منحصربه فرد این منطقه لذت ببرند.
تونل های تو در تو و طولانی نیز یکی دیگر از جاذبه های جاده کرج چالوس به شمار می روند که تونل کندوان معروفترین و طولانی ترین و یازدهمین تونل این جاده به شمار می رود. پس از این تونل است که این جاده پس از طی 79 کیلومتر از خطه کرج خارج و به سوی وادی مازندران در آن سوی دیگر سلسله جبال البرز به سوی دریا سرازیرمی شود.
این جاده دارای رودخانه های شیرین و متعددی همچون رودخانه های وارنگه رود و شهرستانک است که شاخه هایی از رودخانه اصلی کرج هستند و در این فصل از سال طرفداران زیادی دارد.
مکانهای دیگری در کنار جاده کرج - چالوس مانند مکانهای ورزشی از جمله پیست اسکی در دیزین و پیست اسکی خور و روستاهای بسیار زیبا از جمله روستاهای خور، آسارا، گچسر و واریان که به عنوان روستاهای هدف گردشگری کرج نیز مصوب شده اند از دیگر جاذبه های گردشگری محور کرج - چالوس است که محدوده آن نیز از بیلقان تا کندوان مسافتی به طول 75 کیلومتر را در برمی گیرد.
 

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر