اخبار

 آخرین اخبار 

میلیون ها حسین فهمیده در کمین دشمنان هستند

میلیون ها حسین فهمیده در کمین دشمنان هستند
1399/8/7جام جم البرز: اسمش حسین بود، حسین فهمیده. فقط 13 سال داشت. پیش از آن که به جبهه برود و آن کار بزرگ را انجام دهد، خیلی ها او را نمی شناختند. او هم مثل هزاران و میلیون ها نوجوان دیگر بود، اما ناگهان با کار بزرگ خود همه را متوجه خودش کرد و اسمش بر سر زبان ها افتاد. او درزمانی که ارتش صدام خرمشهر را اشغال کرده بود، به آن جا رفت و با متجاوزان تا دندان مسلح جنگید و عاقبت در حالی که نارنجکی به همراه داشت، خود را زیر یکی از تانک های عراقی انداخت و با شهادت قهرمانانه خود، تانک دشمن را از بین برد. آن روز، این خبر در سرتاسر ایران پیچید. رادیو، تلویزیون، روزنامه ها و مجله ها سخن گفتند، فیلم نشان دادند و مقاله ها نوشتند.
مردم از شنیدن چنین خبری به هیجان آمدند و از این که ایران صاحب چنین فرزندی است، خداوند را شکر کردند. اما در این میان، زیباترین کلام را امام فرمودند. آن رهبر بزرگ و الهی در اعلامیه ای نوشتند:«رهبر ما آن طفل 13 ساله ای است که با قلب کوچک خود که ارزش آن از صدها زبان و قلم ما بزرگ تر است با نارنجک خود را زیر تانک دشمن انداخت، آن را منهدم کرد و خود نیز شربت شهادت نوشید.»
به این ترتیب شهید محمد حسین فهمیده نمونه یک نوجوان مسلمان ایرانی شد و نامش برای همیشه در تاریخ مبارزه های ملت ما ماندگار ماند تا بعداز این دشمن ها بدانند که اگر بخواهند به سرزمین ما تجاوز کنند، هزاران و میلیون ها حسین فهمیده در کمین آن ها نشسته اند تا آن ها را با سرافکندگی و خواری، از مرزهای ایران عزیز بیرون بریزند.
 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر