اخبار

 آخرین اخبار 

تخلف در ساخت و ساز با اخذ ماده ۱۰۰ قابل توجیه نیست

تخلف در ساخت و ساز با اخذ ماده ۱۰۰ قابل توجیه نیست
1399/5/21


جلسه کارگروه پیشگیری ومقابله با ساخت و ساز غیر مجاز شهرستان فردیس به ریاست اینانلو فرماندار فردیس و با حضور پرویزی معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و سایر اعضای ستاد اعم از مدیران و نمایندگان آنان در سالن اجتماعات فرمانداری فردیس برگزار شد.
به گزارش جام جم البرز، مهندس اینانلو در راستای درخواست واصله از معاون سیاسی استانداری که نشات گرفته از دستورات  مصوب شده در شورای تامین استان و امنیت ملی کشور است خطاب به کلیه دستگاههای ستاد علی الخصوص شهرداری ها، بخشداریها ،دهیاریها و  جهاد کشاورزی  اعلام کرد جهت ارائه گزارشات آبرومندانه در خور شان شهرستان در راستای مقابله با ساخت و ساز غیر قانونی با هیچ کس تعارف نداریم.
وی اظهار داشت : طی بازدیدهای اخیر از مناطق ویلایی بافت شهرستان نظیر شهرک دهکده، روستاهای زیبادشت و فرخ آباد متوجه تخلفاتی نظیر دیوارکشی بدون ضابطه، ساخت و ساز در ارتفاع بالای ۳۰% از سطح همکف، عدم توجه به تراکم مجاز، تغییر کاربری های کشاورزی به باغات و عدم رعایت استانداردهای تعریف شده برای آن مناطق دیده شد که به شهرداری گزارش گردید . همچنین در بافت شهری وجود پارکینگ ثبت شده در سند الزامیست و به هیچ وجه حق صدور مجوز ساخت بدون درنظر گرفتن پارکینگ اختصاصی جهت پیشگیری از وقوع سرقت خودرو و برهم زدن نظم و آرامش منطقه و امنیت روانی ساکنین وجود ندارد .
پرویزی نیز، به تناوب در برگزاری جلسات کارشناسی بین دستگاهی و اخذ استعلامات لازم پیش از صدور هرگونه مجوز ساخت و نصب و همچنین گشت های مشترک و مداوم تاکید کرد .
سایر اعضای ستاد ضمن ارائه گزارشات و پیشنهادات و تدابیر اندیشیده شده جهت مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز  در مورد سیاستهای پیشگیرانه با تعامل بین دستگاههای ذیربط و فیلترگذاری جهت جلوگیری از افسارگسیختگی ساخت و ساز به هم اندیشی و تعامل پرداختند.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.