اخبار

 آخرین اخبار 

مدیر عامل منطقه اقتصادی پیام

استقرار صنایع منوط به رعایت ضوابط زیست محیطی است

استقرار صنایع منوط به رعایت ضوابط زیست محیطی است
1399/5/21

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام گفت: رعایت ضوابط محیط زیستی شرط اصلی و لازم برای استقرار صنایع و واحدها در منطقه ویژه است.


به گزارش جام جم البرز، نادر ثناگو مطلق افزود: بر اساس ضوابط محیط زیستی صنایع در صورتی که جز سه رده زیست محیطی باشند، امکان استقرار در این منطقه را دارند.
وی اضافه کرد: همچنین طبق قانون 2 گروه دیگر که شامل صنایع دانش بنیان و پیشرفته هستند می توانند در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام مستقر شوند.
وی با بیان اینکه اولویت با استقرار آی.تی و آی.سی .تی است اظهار داشت: به همین منظور درخواست های سرمایه گذاران در جلسه کمیته فنی و اقتصادی بررسی و در صورت تصویب در فرآیند واگذاری قرار می گیرند.
ثناگو مطلق با اشاره به لزوم رعایت ضوابط زیست محیطی از سوی سرمایه گذاران در منطقه گفت: سرمایه گذاران مکلفند که 10 درصد از فضای کل زمین را به فضای سبز اختصاص دهند در غیر اینصورت پروانه بهره برداری به آنها داده نمی شود.
وی با اشاره  به انعقاد 220 قرارداد سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام گفت: که از این تعداد 80 واحد در حال تولید همگی جزء صنایع سبز و غیرآلاینده هستند.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.