اخبار

 آخرین اخبار 

پیام مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز به مناسبت گرامیداشت روز قلم

پیام مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز به مناسبت گرامیداشت روز قلم
1399/4/13

 

جام جم البرز : قلم از منظر قرآن سمبل تفکر و آگاهی بشر است و تقریبا آن گاه کامل می‌گردد که خداوند به آن قسم یاد می نماید. یکی از ابزارهای مهم و ارزنده در بین ملت‌های گوناگون علاقمند به حفظ حیات و بقا و تکامل قلم نویسنده است و چون قلم منبع تغذیه و خاستگاه بسیاری از هنرها محسوب می‌شود نقش بسزایی در رشد و تعالی فرد و جامعه دارد .
قلم وسیله حفظ و تداوم تمدن های بشری ، پیشرفت و تکامل علوم و ابزار بیداری اندیشه ها و افکار و شکل‌گیری و ترویج مذاهب و منشور هدایت و آگاهی بشر است.
با پیدایش قلم برهه های زندگی بشر به دوره های تاریخی و قبل از تاریخ تقسیم می شود.
مبدا تاریخ زندگی انسان از زمان اختراع خط آغاز شد همان زمانی که قلم انسان توانست زندگی او را به تصویر کشد.
گذشتگان با ترسیم تصاویر و نگارش کتیبه‌هایی ارزشمند توانستند اطلاعات گرانبهایی از شیوه زندگی خود و پیدایش حکومت ها و ظهور و افول آنها برای ما به یادگار بگذارند .
حال این بار گران بر دوش متفکران و اهالی فرهیخته قلم است تا با زیباترین نوشته ها و موزون ترین کلمات زیبائیهای ایران کهن و ایرانیان مهربان و مهمان نواز را به سمع و نظر جهانیان برسانند.
بدین وسیله فرارسیدن روز گرامیداشت قلم را به شما اهالی فرهیخته و دوستدار میراث گرانبهای فرهنگی و تاریخی و همچنین هنرهای سنتی ایران تبریک عرض می کنم و از درگاه خداوند بزرگ و بلندمرتبه تعالی روز افزون روحی و اعتلای جایگاه قلم را برای آن عزیزان خواستارم.

فریدون محمدی
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.