اخبار

 آخرین اخبار 

شورای دوره پنجم نگاه ویژه ای به گردشگری دارد

شورای دوره پنجم نگاه ویژه ای به گردشگری دارد
1399/4/12

 

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و‌ صنایع دستی استان البرز گفت: شورای اسلامی دوره پنجم کرج در بین سایر کلانشهر ها نگاه ویژه ای به گردشگری دارد.

به گزارش جام جم البرز ، فریدون محمدی با حضور در دویست و یکمین جلسه رسمی شورای شهر با اشاره به پتانسیل های گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی استان البرز اظهارداشت: از آنجا که استان البرز از ظرفیت های بزرگی در زمینه تولید محصولات صنایع دستی برخوردار است، براین اساس ایجاد ساز و کارهای مناسب برای حمایت از تولیدکنندگان این بخش اتخاذ شده و این صنعت به بازوی اقتصادی البرز و کشور تبدیل می شود.

این مسئول  با بیان اینکه استان البرز به خاطر وجود اقوام ایرانی از تنوع صنایع دستی برخوردار است و هنرمندان فاخر و شاخصی در استان البرز وجود دارد که در دنیا بی نظیر هستند، افزود: مهمترین مشکل هنرمندان صنایع دستی استان البرز فروش محصولات تولیدی است که در البرز برنامه های خوبی برای تحول در این بخش در دست اقدام داریم.

مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان البرز بیان کرد:  با اتخاذ ساز و کارهای مناسب و عملی در آینده نزدیک مرکز فروش دایمی محصولات فرهنگی و صنایع دستی در متراژی در حدود ۶۰۰ مترمربع برای جهش اقتصادی و درآمدی و فروش محصولات ارزشمند صنایع دستی در این استان فراهم می شود.

محمدی یادآور شد: این اداره کل آماده همکاری با شهرداری در خصوص استفاده از فرهنگسراهای شهر برای ایجاد و برپایی نمایشگاه و بازارچه های صنایع دستی، راه اندازی غرفه های فروش صنایع دستی را دارد.

وی با بیان اینکه مقوله صنایع دستی در ۲ بخش تولید و فروش محصولات حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: امروزه تقویت این بخش می تواند تحولی شگرف در درآمد استانی و ملی  ایجاد کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز با بیان اینکه محوریت برنامه‌ها یزشهرداری و شورای اسلامی شهر کرج حمایت و رونق در بخش گردشگری شود، گفت: بخش عمده این برنامه‌ها نیاز به اعتبارات مالی ندارد بلکه لازمه آن همکاری بین بخشی بین شورای شهر و شهرداری است.

محمدی با بیان اینکه شهرداری‌ مناطق کرج در این راستا می‌توانند بسیار تاثیرگذار بوده و نقش فعالی ایفا کنند، خاطرنشان کرد: صنعت گردشگری استان البرز آن رشدی که باید داشته باشد را نداشته و ظرفیت آن در استان وجود دارد، باید تلاش شود که استان البرز به یکی از مقاصد گردشگری در کشور تبدیل شود.

وی عنوان کرد: با توجه به ظرفيت هاي بالاي گردشگري و منابع و جاذبه هاي طبيعي زيبايي كه در استان وجود دارد ،برنامه هايي در دست اقدام است كه اجراي آن نيازمند حمايت و سرمایه گذاری است .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز خاطرنشان کرد: شهرستان کرج ظرفیت‌های عظیمی دارد که باید به مقصد گردشگری تبدیل شود و  تنها معبر نباشد.

محمدی بر لزوم همکاری های بيشتر بین مدیریت شهری و شورای شهر  و سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز تاکید کرد و افزود: آماده هر گونه تفاهم نامه فی مابین شهرداری و شورا در راستای گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی هستیم.
 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.