اخبار

 آخرین اخبار 

مهمترین عامل موفقیت در ساماندهی ویروس کرونا، مدیریت عالی استان، تلاش مسئولین و همراهی مردم است

مهمترین عامل موفقیت در ساماندهی ویروس کرونا، مدیریت عالی استان، تلاش مسئولین و همراهی مردم است
1399/4/11

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز با بیان اینکه استان البرز در حال حاضر وضعیت مطلوب تری در مقایسه با سایر استان ها درگیر بیماری کرونا دارد، عنوان کرد: این وضعیت دستاورد اقدامات به موقع و پیش‌دستانه ای است که به دستور و مدیریت استاندار و همکاری مردم فهیم و همه دستگاهها و نهادها خاصه کادر بهداشت و درمان در استان حاصل شده است.

به گزارش جام جم البرز، فردی در یازدهمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان اظهار داشت:  شورای اطلاع رسانی استان ها رویکرد صرفا اداری نداشته بلکه جامع نگر و در راستای اهداف نظام و رویکردهای دولت تدبیر و امید فعالیت می نماید.
وی افزود: فقدان نگاه وحدت آمیز می تواند برای کشور مشکل ایجاد کند بنابراین مشارکت مردم در همه فرایندها تنها راه در مسیر اداره جامعه است.

وی افزود: این مهم با اطلاع رسانی و تبیین رویکرد اقناعی منطبق بر واقعیات میسر می شود.
معاون استاندار گفت: باید آثار بزرگ ملی و حضور مردم را در همه زمینه ها از جمله؛ حمایت ها در عرصه مقابله با کرونا را داشته باشیم.
وی افزود: باید صدا و سیمای استان نسبت به تولید محتوا و انعکاس ان از شبکه استانی یا ملی اقدام نماید.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز گفت: باید علاوه بر استفاده از فضای مجازی در جهت رسیدن به جامعه هدف از ظرفیت دانشگاهها در خصوص تولید محتوا و معرفی قابلیت های استان حداکثر بهره را برد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز گفت: استفاده از ظرفیت دانشگاهها، فضای مجازی و رسانه ها در  راستای معرفی چهره واقعی استان البرز ضروری است.

وی تاکید کرد: اعضای شورای اطلاع رسانی پیشنهادات و نقطه نظرات خود را در مورد تشکیل زیر مجموعه شورای اطلاع رسانی به صورت مکتوب به دبیرخانه شورا اعلام نمایند.
فردی تصریح کرد: صدا و سیمای استان مصاحبه با  مسسولین استان و مدیران کل و افراد تاثیرگذار با هدف نشاط افزایی و ... اقدام نماید.
وی بر ضرورت سیاستگذاری و تبیین خط مشی اطلاع رسانی و تعیین خط مشی ها و راهبردهای لازم برای هدایت افکار عمومی در جهت تسهیل وظایف دستگاهها تاکید کرد و افزود: هماهنگی جهت ایجاد امید در جامعه واستفاده از ظرفیت های مردمی ضروری است.

وی افزود: از تمامی ظرفیت های فضای مجازی، رسانه ها و خبرنگاران به منظور اطلاع رسانی به مردم راه های پیشگیری و مقابله با کرونا استفاده می کنیم.
فردی با بیان اینکه همه ما برای مقابله با این ویروس باید احساس مسئولیت داشته باشیم، تصریح کرد:
برای آگاهی بخشی مردم تهیه گزارشات مردمی و انتشار در فضای مجازی در دستور کار قرار گیرد.
وی افزود: از ظرفیت تلویزیون های اینترنتی، ظرفیت دانشگاه ها، حوزه های علمیه و استفاده از ظرفیت
شهرستان ها برای تولید محتوا و آگاهی بخشی  مردم در حوزه کرونا ویروس استفاده می شود.

رئیس شورای اطلاع رسانی استان البرز انتقال صحیح و به موقع اخبار به مردم را گامی موثر در مدیریت بیماری کرونا برشمرد و گفت : حفظ حساسیت جامعه نسبت به بیماری کرونا وظیفه شورای اطلاع‌رسانی است و شفافیت و برخورد صادقانه در اطلاع‌رسانی ، اعتماد عمومی را تقویت می‌کند.

فردی با تاکید بر اهمیت وحدت رویه و پرهیز از پراکندگی و چند صدایی در اطلاع‌رسانی، از دبیر این شورا خواست، شیوه نامه های و کمیته های جداگانه برای این موضوع تدوین شود.

رئیس شورای اطلاع‌رسانی استان البرز با تاکید بر اینکه اعضا شورا باید در انعکاس تلاش‌های انجام شده تلاش بیشتری کنند، اظهار کرد:
از آنجا ‌که ‌مسائل اقتصادی و اجتماعی با پیچیدگی‌های خاصی در هم‌آمیخته و به هم مرتبط هستند از مدیران استان درخواست نمود که با حساسیت مسایل اجتماعی و اقتصادی را پیگیری و اقدامات انجام شده را برای مردم به صورت شفاف تبیین نمایند.

وی افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور جلوگیری از افزایش بیماران ویروس کرونا فعالیت رسانه ای با رویکرد آموزشی و تشویقی به رعایت فاصله گذاری اجتماعی را تقویت و گسترش  دهد.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.