اخبار

 آخرین اخبار 

مدیر کل بهزیستی استان البرز اعلام کرد

روشهای پرداخت فطریه به سازمان بهزیستی

روشهای پرداخت فطریه به سازمان بهزیستی
1399/3/3

 مدیرکل بهزیستی البرز ضمن دعوت از تمامی اقشار جامعه برای کمک به جامعه هدف بهزیستی به پرداخت زکات فطریه اشاره و اظهار کرد: براساس فتوای مراجع تقلید، مؤمنان روزه‌دار می‌توانند زكات فطره و کفاره خود را به سازمان بهزیستی که متولی افراد دارای معلولیت، کودکان ، زنان بی‌سرپرست و آسیب‌دیدگان اجتماعی است  پرداخت نمایند.

جام جم البرز : اسدالله حیدری  با اشاره به شیوه‌های دریافت فطریه از سوی بهزیستی، افزود: شماره حساب مشارکت‌های مردمی بهزیستی البرز  به شماره کارت ۶۳۶۷۹۵۷۰۵۵۴۸۵۰۷۷ و یا شماره حساب ۴۱۸۱۰۳۴۵۴۱۹۶۱۳۲۴ با شماره شبای IR۳۳۰۱۰۰۰۰۴۱۸۱۰۳۴۵۴۱۹۶۱۳۲۴ آماده دریافت کمک‌های مردمی به بهزیستی استان البرز است.

حیدری تصریح کرد: دارندگان کارت‌ بانک‌های عضو شتاب با مراجعه به سایت سازمان بهزیستی و وارد کردن اطلاعات مورد نظر به صورت آنلاین می‌توانند مبلغ فطریه و کفاره، نذورات و کمک‌های نقدی خود را برای صرف در امور خیریه پرداخت کنند.

وی به مابقی شیوه های جذب وجوهات شرعی در عید سعید فطر اشاره کرد و گفت: سامانه فطر آنلاین ، اپلیکیشن های صاپ، سکه، پرنا، آپ، تاپ، اپلیکیشن سداد، سایت های بانکی صادرات به آدرس nik.bsi.ir و تجارت به آدرس omidetejarat.com از جمله شیوه های جذب وجوهات فطریه است.

وی بیان کرد: در این پرداخت مبلغ فطریه و کفاره سال با توجه به تعداد خانوار محاسبه و به تفکیک در بانک اطلاعات پرداختی ذخیره می‌شود تا با در نظر گرفتن هدف خیّر هزینه شود.

مدیرکل بهزیستی البرز گفت: تمامی پرداخت‌ها از طریق این سامانه ها با دادن شماره رهگیری قابل پیگیری است و مردم می‌توانند با تکمیل فرم‌های این بخش، مبلغ اهدایی خود را برای مصرف خاص تعیین کنند تا فقط در همان مورد هزینه شود.

مدیركل بهزیستی استان البرز در ادامه افزود : همچنین ۲۳۱ صندوق در ۷۷ پایگاه شامل فطریه عام، كفاره و سادات در این استان برای جمع آوری فطریه مردم پیش بینی شده است.

دکتر اسدالله حیدری افزود:  ۳۵ پایگاه در کرج ،  ۷پایگاه فردیس ، ۷ پایگاه در ساوجبلاغ ،۸ پایگاه در اشتهارد ، ۹پایگاه در نظرآباد و ۱۱ پایگاه در طالقان آماده جمع آوری فطریه شده اند.

وی خاطرنشان كرد: تمام موسسات خیریه ای كه مجوز خود را از بهزیستی دریافت كرده اند اگر قصد جمع آوری زكات فطریه را دارند باید دارای مجوز جلب و جذب از سازمان بهزیستی باشند.

دکتر حیدری در پایان گفت : تمام پایگاههای مورد تایید بهزیستی باید دارای مجوز بهزیستی و شورای زكات به همراه لوگوی بهزیستی و شورای زكات باشند.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.