اخبار

 آخرین اخبار 

فرمانده انتظامی استان خبرداد

انهدام باند جعل گواهینامه های بین المللی

انهدام باند جعل گواهینامه های بین المللی
1398/9/21


فرمانده انتظامی استان گفت : با تلاش کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی، محل فعالیت اعضای باند صدور گواهینامه های جعلی در تهران شناسایی و تمامی اعضای آن دستگیر شدند.
 
به گزارش خبرنگار جام جم البرز، سردار "عباسعلی محمدیان" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، بیان داشت : در پی ارجاع یک فقره پرونده از کلانتری 39 گلشهر به همراه یک متهم به جرم جعل مدارک به پایگاه دوم پلیس آگاهی، بررسی موضوع و تحقیقات در خصوص پرونده در دستورکار ويژه کار آگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداري قرار گرفت.
وی افزود : درتحقيقات اوليه از متهم محرز شد که در پي وقوع يک فقره تصادف در یکی از مناطق شهر کرج، ماموران پلیس راهور برای ترسيم کروکي به محل اعزام و پس از بررسی های کارشناسی مشخص شد که نامبرده در حادثه تصادف مقصر است .
سردار محمدیان ادامه داد : در زمان ترسیم کروکی، نامبرده اقدام به ارائه مدارک و يک فقره گواهينامه بين المللي کرد که ماموران پلیس راهور پس از بررسی گواهينامه، بلافاصله به اصالت آن مشکوک شده که طي استعلام از واحد صدور گواهينامه، جعلي بودن آن محرز شد.
این مقام ارشد انتظامی گفت : متهم درخصوص چگونگي دریافت گواهينامه جعلي به کارآگاهان اذعان داشت که در قبال پرداخت 12 ميليون ریال به فردی، گواهینامه را دریافت کرده که پس از هماهنگي با مقام قضائی متهم اصلی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد .
سردار محمدیان افزود : متهم پس از انتقال به پایگاه دوم پلیس آگاهی استان البرز، منکر آشنايي با متهم قبلی شد، اما در نهایت در مواجهه با شگردهاي پليسي لب به اعتراف  گشود و گفت که دريک شرکت الکترونيکي در تهران به عنوان بازارياب، مسئوليت بازاريابي و جذب متقاضيان اخذ گواهينامه بين المللي را دارد و صدور گواهينامه بين المللي بر عهده مدیر این شرکت است .
 وی گفت : با انجام تحقيقات ميداني و استعلام های صورت گرفته، اعضاي باند شناسايي و با طراحي و انجام يک عمليات پليسي غافلگيرانه، 2 نفر دیگر از اعضاي باند جعل مدارک و گواهینامه های بین المللی، دستگیر شدند .
فرمانده انتظامی استان البرز اظهار داشت : در بازرسی از مخفیگاه متهمان،  4 دستگاه کامپيوتر و لپ تاپ و تجهيزات رايانه اي، 180 عدد سيم کارت مربوط به کشور هاي مختلف، 21 عدد ويزا کارت، 25 جلد دفترچه ترجمه گواهينامه بين المللي و 25 فقره گواهينامه بين المللي که بیشتر آن ها متعلق به تبعه های  غير ايراني بودند کشف شد.
این مقام ارشد انتظامی افزود : طبق اظهارات مدیر شرکت، وی به همراه کارمندانش از طريق اسکن مدارک متقاضيان و قرار دادن تصاوير مدارک در سايت ترجمه گواهينامه رانندگي که نمايندگي آن در یکی از کشورهای خارجی مستقر است، اقدام به ترجمه گواهينامه متقاضيان در سايت مزبور کرده که پس از تایید، مجددا به ايران ارسال می شد و تا کنون با این شیوه از 45 نفر  کلاهبرداری شده است.
 وی گفت : از آن جایی که بر اساس قانون، صدورگواهينامه بين المللي درکشور ما صرفا از طريق کانون اتومبيلراني مجاز است و صدور گواهينامه از طريق سايت هاي ديگر غيرقانوني و فاقد اعتبار است، اعضای این باند تحویل مراجع قضائی شدند.
سردار محمدیان گفت : با تلاش و پیگیری های کارآگاهان پلیس آگاهی 45 مال باخته این پرونده شناسایی شده و تمامی وجهی که از آن ها کلاهبرداری شده بود به آن ها برگشت داده شد.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.