اخبار

 آخرین اخبار 

محمد صفری مدیر کل اسبق امنیتی وانتظامی استانداری البرز:

پدافند غیرعامل در کشور ناکارآمد است

پدافند غیرعامل در کشور  ناکارآمد است
1398/8/16

 

 پدافند غیر عامل در واقع تدابیر وبرنامه ریزی برای مصون سازی زیرساخت های کشور است ورعایت اصول وقوانین آن باعث حفاظت از جان شهروندان در مقابل تهدیدات با منشاء انسانی می گردد...


خبرنگار جام جم البرز: محمد رضا صفری مدیر کل اسبق امنیتی وانتظامی استانداری البرز واز دیپلمات های ارشد جمهوری اسلامی درگفتگویی به مناسبت هفته پدافند غیر عامل به خبرنگارما گفت : پدافند غیر عامل در واقع تدابیر وبرنامه ریزی برای مصون سازی زیرساخت های کشور است ورعایت اصول وقوانین آن باعث حفاظت از جان شهروندان در مقابل تهدیدات با منشاء انسانی می گردد ونیز زیرساخت های کشور را از تهدیدات فوق الذکر وهم چنین تهدیداتی که منشاء طبیعی دارد مانند زلزله،سیل،طوفان و.....مصون می سازد، به نحوی که درصورت وقوع هر یک از تهدیدات مذکور آسیب های آن را کاهش می دهد. وی ادامه داد:  رعایت اصول پدافند غیر عامل در کشور باعث تقویت امنیت ملی می گردد. اگر شهری ایمن با هبستگی ملی می خواهیم واگر قصد داریم از جان ومال مردم وزیرساخت های کشور دفاع کنیم واگر می خواهیم تهدیدات فضاهای مجازی علیه شهروندان را کاهش دهیم، باید مسئولین ومردم را ترغیب به رعایت اصول وقوانین پدافند غیرعامل نمائیم.
صفری با انتقاد از عملکرد پدافند غیر عامل در کشور اظهار داشت : متاسفانه در ایران علیرغم ایجاد ساختارهای متعدد وتصویب قوانین کافی در مجلس ودستورالعمل های لازم از سوی دولت ونیز سازمان پدافند غیرعامل کشور کمترین خروجی را شاهد هستیم . پدافند غیرعامل در ایران ناکارآمد است، اما پدافند غیر عامل در استان البرز نه تنها ناکارآمد است بلکه عملکرد استانداری ، فرمانداری و سایر دستگاه های اجرایی در این استان فاجعه آمیز است.
مدیر کل اسبق امنیتی وانتظامی استان البرزضمن اشاره به  علل ناکارآمدی پدافند غیرعامل در کشور و استان البرز بیان کرد : آن چه می توان مطرح کرد این است که سرداران موفق جنگ سخت، الزاما نمی توانند سرداران موفق جنگ نرم باشند! مشی واستراتژی پدافند غیر عامل در کشور با رویکرد سنتی ونظامی گری پیش می رود وبالتبع در استان البرز در اختیار افراد ناکارآمد ومضافا با گرایشات ودیدگاه های سنتی اداره می شود. از استاندار البرز متواضعانه می خواهم رویکرد خود را نسبت به پدافند غیرعامل تغییر داده و شایسته سالاری را در این ساختار به جد رعایت کنند، چرا که این پست در استانداری با جان وحیات مردم وشهروندان سر وکار دارد.  

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.