اخبار

 آخرین اخبار 

در راستای تحقق رونق تولید؛

ارائه تسهیلات به طرح‌های تعاونی

ارائه تسهیلات به طرح‌های تعاونی
1398/7/25

 


صندوق تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته کشور براساس تفاهم نامه منعقد شده با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به طرح‌های تعاونی‌های تولیدی، صنایع پیشرفته نوین و وابسته در بخش تعاون تسهیلات و ضمانت نامه ارائه می‌دهد.


به گزارش خبرنگار جام جم البرز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز؛ فلاح نژاد در خصوص مفاد این تفاهم نامه در راستای حمایت از طرح‌های تعاونی مرتبط گفت: این تفاهم نامه در راستای تحقق اهداف مقرر در سند چشم انداز و سیاست‌های کلی علم و فناوری و رونق تولید ودر جهت تقویت اقتصاد دانش بنیان وتوسعه صنایع و خدمات مبتنی بر علوم و فناوری‌های جدید و هم سو در تعالی بخش تعاون کشور منعقد گردید.

وی ادامه داد: در راستای اجرای این تفاهم نامه، صندوق در دو زمینه تسهیلات و صدور ضمانت نامه به طرح‌های صنایع پیشرفته و نوین در حوزه تعاون خدمات ارائه می‌دهد و کلیه تعاونی‌های واجد شرایط در استان نیز می‌توانند از امتیازات این صندوق بر اساس تفاهم نامه فوق الذکر بهره‌مند گردند.

سرپرست اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان البرز در خصوص طرح‌های مورد قبول در این صندوق برای ارائه تسهیلات وصدور ضمانت نامه افزود: طرح‌های تعاونی مشمول این حمایت‌ها شامل صنایع پیشرفته، نوین و وابسته از قبیل صنایع الکترونیک، سخت افزار ونرم افزار، بیوتکنولوژی، مواد نو، لیزر و فناوری‌های زیستی، فناوری اطلاعات وارتباطات، اتوماسیون، تجهیزات پیشرفته پزشکی و آزمایشگاهی، انرژی‌های نو وفناوری نانو تکنولوژی با اولویت تولید داخل، ایجاد اشتغال، صادرات، فناوری‌ها نوین وتحقیقات است.

فلاح نژاد گفت: از جمله تعهدات این صندوق در جهت حمایت از تعاونی‌ها شامل برگزاری آموزشها، مشاوره وارزیابی مالی واقتصادی طرحها، اعطای تسهیلات مالی برابر ضوابط صندوق، معرفی واحد‌های فناور و صاحب ایده به معاونت تعاون وزارت تعاون کار و همکاری در ایجاد راه اندازی و بهره برداری از مراکز نوآوری بخش تعاون در حوزه‌های مرتبط و سایر اقدامات مندرج در تفاهم نامه است.

وی در خصوص شرایط عمومی تسهیلات و صدور ضمانت نامه‌های این صندوق اضافه کرد: نرخ سود تسهیلات صندوق بین ۵ تا ۱۵ درصد بنا بر امتیاز کسب شده و موضوع فعالیت و وضعیت طرح بطور متوسط حدود ۱۲ درصد و حداقل سهم آورده متقاضی ۲۰ درصد کل سرمایه گذاری مورد نیاز است و در بخش صدورضمانت نامه‌ها نیز ضمانت نامه‌ها از نوع پیمان وتضمین حسن انجام کار در چهار گروه می‌باشند.

فلاح نژاد در پایان افزود: تعاونی‌های واجد شرایط می‌توانند به پایگاه اینترنتی http://www.esfrd.ir مراجعه واز بخش مدارک نسبت به کسب اطلاعات تکمیلی در این موضوع اقدام نمایند، همچنین در استان البرز نیز تعاونی‌های متقاضی می‌توانند به مدیریت تعاون اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان البرز مراجعه نموده و اطلاعات لازم را کسب نمایند.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.