ملت عاشورایی ایران ذلیل شدنی نیست

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

کرج

ملت عاشورایی ایران ذلیل شدنی نیست

 ملت عاشورایی ایران ذلیل شدنی نیست
1398/6/16
12:43 1395


عضو مجلس خبرگان رهبری : علی رغم اینکه آمریکا و اروپا قصد دارند ملت ایران را ذلیل کنند اما ملت ما ملتی عاشورایی است، فریادش هیهات من الذله است و ذلیل شدنی نیست.


به گزارش خبرنگار جام جم البرز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز ، آیت الله سید احمد خاتمی، عضو مجلس خبرگان رهبری در ویژه برنامه بصیرت عاشورایی در امامزاده محمد (ص) کرج، گفت: عاشورا را تنها عاشورای دیروز و یزید را تنها یزید دیروز نبینید ، مراقب باشید و توجه کنید که در چه اردوگاهی هستید. تنها اردوگاه اباعبدالله الحسین (ع) نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده و این نظام است که نام حسین (ع) و کربلا را پرآوازه نگه می دارد.
عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد : هر لحظه در یمن آدم و شیعه می کشند. شمر آل خلیفه در بحرین است که دو جوان مانند دسته گل را به خاطر عشق به ابا عبدالله الحسین (ع) گردن می زنند.
وی افزود: افرادی وجود دارند که مجلس عزاداری برگزار می کنند و نامی از شهدا نمی برند و در عین حال ادعای حسینی بودن دارند. کدام حسینی؟ کسی که حسینی باشد با اردوگاه حسین (ع) مخالفت نمی کند ، هر روز عاشوراست بدین معنا که هر روز باید خود را ارزیابی کنیم و بدانیم که یار حسین هستیم یا خیر؟
آیت الله خاتمی یاران امام حسین (ع) را عاشقان خدا دانست و افزود: نام بیش از 30 نفر در تاریخ ثبت شده است که به حسین (ع) و یارانش پیوستند. عزادار حسین (ع) باید به نماز جماعت و جمعه و مستحبی بها دهد زیرا نمازهای مستحبی ملاقات خصوصی با خداست. حسین (ع) عاشق خدا بود.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: شما که برای عاشق خدا اشک می ریزید و گریه می کنید در مسیر حسین حرکت کنید. عزادار امام حسین (ع) با افتخار ظهر عاشورا هر کجا که باشد نماز را به پا می دارد. کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا این است که یاران ابا عبدالله (ع) عاشق بی قرار شهادت بودند و شهادت را باختن نمی دیدند و آن را برنده شدن می دانستند.
وی با اشاره به ولایتمدار بودن یاران امام حسین (ع) عنوان کرد: تمام کربلایی ها و عاشورایی ها ولایتمدار بودند چه ان ها که به شهادت رسیدند و چه آن هایی که اسیر شدند و آزادگان کربلا بودند؛ رهبر معظم انقلاب قطره ای دریای حسین (ع) و کربلا هستند. ولایت ایشان ولایت امیرالمومنین (ع) است؛ امروز حسینیان و عاشورائیان تا آخرین نفس و قطره خون از ولایت جدا نخواهند شد.
خاتمی با بیان اینکه آزادگان کربلا هم عاشورایی بودند و عزت حسینی و عاشورایی را حفظ کردند، افزود: بانوان عاشورایی اجازه ندادند شعله نهضت اباعبدالله الحسین (ع) خاموش شود. عاشورا جرقه نبود، یک جریان است و می شود هر روز عاشورایی بود.
وی گفت: به صراحت می گوییم آمریکا و اروپا قصد دارند ملت ایران را ذلیل کنند اما ملت ایران ملتی عاشورایی است و ذلیل شدنی نیست و فریادش هیهات من الذله است؛ مسؤولان ما این واقعیت را بدانند که آمریکا و اروپا مشابه هم هستند هر دو بر برخورد با نظام اسلامی مصمم هستند اما ما عاشورایی و کربلایی هستیم و همانند سید الشهدا (ع) مقاومت می کنیم و آن ها را ناکام خواهیم گذاشت.
عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: در این مجالس نورانی در جوار هزار و 700 شهید هستیم که هر کدام یک گل معطر عاشورایی هستند. این اجتماع آبرومند و فاخر با کربلا و عاشورا بیعت دارند و راه آن ها را دنبال کنند؛ همه شما خواهید دید که عاشورای امسال نسبت به سال های گذشته به مراتب باشکوه تر برگزار می شود و این تحلیل عشق است.
 

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر