با الگو برداری از عاشورا ، انقلاب کردیم

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

امام جمعه کرج:

با الگو برداری از عاشورا ، انقلاب کردیم

با الگو برداری از عاشورا ، انقلاب کردیم
1398/6/16
12:43 1395


نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه  کرج : با مرور این روزها و قصه خونبار کربلا ، باید از ارزش‌های آن پند بگیریم و از پندهای آن بهره ببریم.


به گزارش خبرنگار جام جم البرز به نقل از  خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز؛ آیت الله حسینی همدانی گفت: توسعه ابعاد کربلا در تمام زمینه ها بسیار زیاد است، اگر دقت کنیم عواملی مثل تبلیغات بنی امیه در گمراه کردن و تغییر اذهان عمومی و  تحلیل سیاسی نکردن مردم در موضوعات سیاسی در شکل گیری عاشورا موثر بودند.
وی افزود : بنی امیه اقدام به تحریف فلسفه امامت کرد تا توانست چنین اقدامی را رقم بزند، تبلیغات منحرف کننده آن چنان عمل کرد که به اولین جانشین پیامبر می گفتند که نماز نمی خواند حالا با تبلیغات می خواستند بگویند حسین خارجی است و یزید خلیفه است.
آیت الله حسینی همدانی افزود: حرکت امام حسین (ع) که برای اقامه امر به معروف و نهی از منکر بود. در واقعه کربلا فداکاری انسان های والا و خون‌های ریخته شده طاغوت را برای همیشه در هم کوبید و ما نیز با همین الگو رژیم ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی را فرو ریختیم و تا نابودی کامل امریکا و اسرائیل با اراده محکم این مسیر را ادامه خواهیم داد.
امام جمعه کرج ادامه داد: وقتی بدانیم برای خدا کار می‌کنیم شکست معنا ندارد، در واقعه ای مثل برجام باید جدی تر و محکم تر قدم برداشت، همین دوگام محدود کردن و مسائلی مثل پهپاد و کشتی انگلیسی دیدید چه پیامد‌های خوبی را داشت و قسمتی از توان هسته ای دوباره فعال شد.
وی افزود: همین حرکت، قدرت‌های اروپایی را به واکنش واداشت و می‌خواهند این گام سوم را ایران بر ندارد، اما این راه درست است. عده ای هم دانسته و ندانسته توان ایران را برای گام سوم کم  و به دشمن القا نکنند که ایران نمی‌تواند از برجام خارج شود.
آیت الله حسینی همدانی اضافه کرد: بهترین کار در گام سوم این است که ایران سایت غنی‌سازی فردو را از حالت تحقیقات به صنعتی تبدیل کنند.
وی همچنین به درس هایی که از نهضت عاشورا یادگرفته ایم پرداخت و گفت: ما از حسین علیه السلام یاد گرفتیم که یاور مظلومان باشیم و ۴ دهه است از ملت فلسطین دفاع می‌کنیم.
وی با اشاره به یازدهم محرم که کاروان اسرای کربلا به سمت کوفه و شام حرکت کردند گفت: این روز را به عنوان روز اسرا نامگذاری کردند و این روز را گرامی میداریم.
امام جمعه کرج به هفدهم شهریور هم اشاره کرد و گفت: مردم تهران به دستور شاه به طور دلخراشی به خاک و خون کشیده شدند که روز شهدا نام گرفته است.
وی یک نکته انتخاباتی را هم گوشزد کرد و گفت : یکی از آفات وارد شده به نظام و کشور نگاه گروهی و جناحی برخی مسئولان است و فقط دنبال کار جناح خود هستند، در حال حاضر برخی از نمایندگان به خاطر تخلفات بازداشت می‌شود این نشان دهنده درست انتخاب نکردن است، مسئولان باید مصلحت نظام را دنبال کنند، لذا اشخاصی را پیدا کنیم که این مسیر را طی کنند و دنبال مصلحت نظام باشد.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر