البرز نیازمند تخصیص بیشتر آب از سدهای استان

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • نشست توجیهی و تشریح کمیته های حقوق پزشکی، حقوق رسانه، حقوق اقتصادی و روانشناسی جنایی نشست توجیهی و تشریح کمیته های حقوق پزشکی، حقوق رسانه، حقوق اقتصادی و روانشناسی جنایی با حضور دکتر امیر سماواتی پیروز برای اولین بار در کشور در دانشکده حقوق و علوم سیاسی واحد کرج برگزار شد.
  • حفظ آرامش و مهیا کردن بهترین شرایط برای آموزش دانش آموزان از اهداف ماست جام جم البرز : مهارت های مهم اجتماعی و کلامی خود را از محیط خانه و مدرسه فرا می گیریم. آموزش های منظم و صحیح مورد نیاز توسط افراد خبره آموزشی به تکامل روحی و جسمی ما کمک خواهد نمود.
  • سخنی با مسئولان نظارتی و اجرایی البرز پس از کش و قوس های فراوان ماجرای افزایش نرخ 3 برابری بنزین و جهش قیمت نان مصرفی مردم و...مسئولان اجرایی و نظارتی هر کدام به این موضوع ورود کرده و با« رجزخوانی» قول اکید کنترل بر بازار مصرف و حمایت از اقشار آسیب پذیر را ساز کردند.
  • سلامت اجتماع،حق مردم امروزه با رشد تکنولوژی و پیشرفت های ملموس درابعاد مختلف ابزار اجتماعی وعمدتا ماشینی که از یک طرف ضمن سرعت بخشی بر روند تمامی انواع توسعه و از طرفی برخوردار شدن ارکان مختلف فردی و اجتماعی را باعث گردیده است که زمینه های رشد و بهره مندی از امکانات مختلف که به عنوان ابزار در خدمت بشر موجبات رضایت مندی افراد را پایه گذاری نموده است.
  • هجمة برخی بازی های خشن و مخرب رایانه ای در ایران خبرنگار جام جم البرز: در جهان معاصر که موسوم به «عصر اطلاعات و ارتباطات» است، هجمة ورود رسانه ها و بالاخص رایانه و بازی های الکترونیک به نهاد خانواده، یکی از چالش برانگیزترین موضوعات حال حاضر می باشد.
  • مراسم ترحیم و بزرگداشت حاج شیخ محمد رضا روحی یزدی در مسجد الجواد(ع) کرج خبرنگار جام جم البرز: مراسم ترحیم و بزرگداشت عالم ربانی، خطیب با اخلاص و واعظ عامل حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ محمد رضا روحی یزدی(طاب ثراه)، برادر گرامی حجت الاسلام حاج شیخ محمد حسین روحی یزدی، مدیر محترم شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز روز شنبه در مسجد الجواد(ع) در عظیمیه کرج برگزار شد.
  • معتادان بهبود یافته در البرز مشغول به کار می شوند نشست هم اندیشی با موضوع ایجاد اشتغال برای معتادان بهبود یافته استان البرز به میزبانی استانداری و با مشارکت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری البرز برگزار شد.
  • کتاب؛ عامل رشد جامعه شهری کتاب، به عنوان بهترین پل ارتباطی بین اعصار مختلف، عامل رشد و ارتقای سطح فکری و زندگی فرد در سطح جامعه، به ویژه راه مبارزه با چالش های زندگی شهری است.
  • اتحاد، انسجام و وحدت علمی و عملی، فرمان مقام معظم رهبری است نماینده عالی دولت در استان البرز با بیان اینکه شورای راهبردی دانشگاه های البرز بازوی قدرتمند ما در تصمیم گیری و تصمیم سازی کلان استان است،گفت: شان روسا و هیات های علمی دانشگاه ها بعنوان افراد مورد وثوق نظام، بسیار بالا است از این رو بر این باور هستیم که در استان ارتباط تنگاتنگی با دانشگاهیان داشته باشیم و این امر به صورت محسوس اجرایی شده است.
  • برگزاری نشست هم اندیشی هیات رئیسه اتاق بازرگانی با روسای شهرک های صنعتی هجدهمین نشست هم اندیشی هیات رئیسه اتاق بازرگانی البرز با روسای ، مدیران هیات مدیره شهرک های صنعتی استان البرز برگزار شد.

کامی تشنه در کنار سدهای لبریز

البرز نیازمند تخصیص بیشتر آب از سدهای استان

البرز نیازمند تخصیص بیشتر آب از سدهای استان
1398/3/25
12:43 1395


معاون استاندار البرز: با رشد ناموزون جمعیت در استان البرز، چاره ای جز تشکیل کمیته بازنگری تخصیص آب از منابع سطحی برای جلوگیری از کمبود آب و پیامدهای آن نیست.


خبرنگار جام جم کرج: درویش پور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز در بازدید از سامانه پایش و کنترل از دور البرز با بیان این موضوع که البرز نیازمند تخصیص جدید آب شرب از سدهای کرج و طالقان است، گفت: بایستی در کمیته تخصیص وزارت نیرو نسبت به تامین آب استان البرز بازنگری صورت بگیرد زیرا در کنار دو سد بزرگ طالقان و کرج قرار داریم ، اما از آب کافی برای شرب برخوردار نیستیم و این موضوع با پیگیری استاندار در چند ماه آتی محقق خواهد شد.
وی اضافه کرد: پساب تهران برای تغذیه دشت کرج باید هرچه زودتر انتقال یابد. چرا که البرز شرایط ویژه ای از نظر مهاجرپذیری و افزایش جمعیت دارد که در سطح کشور نظیر آن وجود ندارد.
معاون استاندار البرز همچنین بر استفاده از منابع بخش خصوصی برای ایجاد تاسیسات و زیر ساخت ها تاکید کرد و افزود: در شرایط بروز محدودیت منابع مالی باید اولویت بندی کنیم که چه طرح هایی موجب توسعه پایدار و تسهیل در روند خدمت رسانی به مردم می شود ضمن اینکه بخش خصوصی هم از برگشت سرمایه اش باید اطمینان داشته باشد.
وی در ادامه قول مساعدی داد که مجموعه استانداری دربخش هایی همچون تبدیل انشعاب های غیرمجاز به مجاز با کمک شهرداری ها، تهیه زمین برای احداث مخازن آب و تصفیه خانه های فاضلاب به ویژه در فردیس و طالقان پشتیبان آبفا باشد.
دکتر درویش پور در خصوص آموزش و فرهنگ سازی به مردم گفت: باید نوع و محتوای فرهنگ سازی را تغییر داد چرا که سال ها تبلیغات و آموزش صرفه جویی را دیده و شنیده ایم اما اثر بخش نبوده است.باید در این زمینه با کمک کارشناسان خبره، تغییری بوجود آید و آموزش اثر بخش موجب کسب نتایج مثبت شود.
غلامرضارضایی فر مدیرعامل شرکت آبفای شهری البرز هم با ارایه گزارش عملکرد پنج ساله آبفای البرز گفت : در این مدت علی رغم محدودیت های مالی توانستیم طبق برنامه های پیش بینی شده عمل کنیم و صدها طرح کوچک و بزرگ همچون ساخت 81 هزار متر مکعب حجم مخازن، آبشیرین کن اشتهارد، ارتقاء ظرفیت برداشت آب از تصفیه خانه آب شماره 2 ، حفر و تجهیز 91 حلقه چاه ، اجرای 550 کیلومتر خطوط اصلی و توزیع آب ، اجرای 370 کیلومتر شبکه فاضلاب ، ادامه ساخت مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب کرج احداث و بهره برداری از تصفیه خانه های فاضلاب مسکن مهر، احداث 47 روزه سامانه برداشت و پمپاژ آب خام از خط طالقان و... به دست نیروهای تلاشگر آبفا و بخش خصوصی برای رفاه حال مردم استان ایجاد کنیم.
وی افزود: با تمام اقدامات صورت گرفته، به دلیل اینکه رشد جمعیت و مهاجر پذیری در استان البرز غیرطبیعی و فراتر از رشد کشوری است، مدام با کمبودهای مختلف مواجهیم ولی اگر از آب های سطحی به استان بیشتر تخصیص یابد زیر ساخت های لازم برای افزایش کمی و کیفی آب در شهرهای جنوبی استان از همین حالا باید آغاز شود.
رضایی فر گفت: از استانداری توقع داریم تا آبفا را در رفع مشکل تامین زمین برای تصفیه خانه فاضلاب فردیس و پارک جهان نما برای احداث مخزن آب فردیس یاری نماید.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.