آمریکا خود از درون درحال متلاشی شدن است

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

امام جمعه کرج:

آمریکا خود از درون درحال متلاشی شدن است

 آمریکا خود از درون درحال متلاشی شدن است
1398/3/25
12:43 1395


امام جمعه کرج در خطبه های نماز جمعه گفت: فخر جهان اسلام در بیانات خود پیکره آمریکا را هیچ گرفت و ملت را زنده کرد و روح امیدواری را منتشر کرد.


خبرنگار جام جم کرج: آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی به سفر دو وزیر کشورهای آلمان و ژاپن به ایران اشاره کرد و افزود: وزیر امور خارجه آلمان به ایران می گوید از تعهدات خود در برجام کناره گیری نکند هرچند اگر طرف اروپایی و آمریکایی به تعهدات خود عمل نکرده باشد، ما می گوییم مسؤولان دیپلماسی بدانند این روند به نفع ایران نیست چرا که فرصت ها را از دست می دهیم.
امام جمعه کرج گفت: اروپا ناتوان و بدعهد است و همانطور که رهبری فرمودند ما هیچ اعتمادی به آمریکا نمی کنیم و چون عاقلیم زیر بار مذاکره با شیطان نمی رویم.
نماینده ولی فقیه در استان البرز در ادامه اضافه کرد: باید از اروپائیان دوری کنیم البته وزیر امور خارجه در این مورد به خصوص جواب درستی به آلمانی ها داد و آن ها را دست خالی برگرداندیم؛ در این برهه از شرایط آنچه که به نفع کشور و مردم است بهره گیری از هوش نخبگان کشوری و تقویت عزم و اراده جوانان است.
وی گفت: موضوع قابل اهمیت بیانات مقام معظم رهبری جمهوری اسلامی ایران است که هدف خاص سفر نخست وزیر ژاپن را به سمت دیگری منحرف کرد و فخر جهان اسلام در بیانات خود پیکره آمریکا را هیچ گرفت.
خطیب جمعه کرج در بخش دیگری از سخنان خود به سفر نخست وزیر ژاپن به ایران اشاره کرد و افزود: این سفر پس از 40 سال اتفاق افتاد البته حواشی رسانه ای بسیاری را به دنبال داشت که برای ما اهمیت چندانی ندارد.
آیت الله حسینی همدانی گفت: مسؤولان مربوطه بدانند مردم از بیانات گهربار رهبر معظم انقلاب اسلامی حمایت خواهند کرد و مخالف ذلت مذاکره ای دوباره هستند.
امام جمعه کرج اضافه کرد: دشمن فکر تغییر رژیم ایران را در سر می پروراند و آنها نمی دانند خود از درون در حال متلاشی شدن هستند، اگر ایران مذاکرات دوباره را بپذیرد خطر راهبردی کرده است، اینکه مذاکره با تحریم و تهدید یک طرف قضیه همراه باشد بدون فایده خواهد بود.
وی گفت: پیام مقام معظم رهبری را درک کنید، آمریکا شایسته مذاکره دوباره نیست، ترامپ در دو سال گذشته 11 هزار دروغ گفته است.
نماینده ولی فقیه در استان البرز در ادامه اضافه کرد: باید به جوانان اعتماد کرد، از گذشته تاکنون اندیشه و فکر بر نیروی بدنی و قدرت مقدم بوده و باید از نیروهای خوش فکر جوان استفاده کنیم و از تجربه افراد مسن برای رسیدن به موفقیت بهره مند شویم.
آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی گفت: غرور و خودشیفتگی در انجام امور سم است و بهره گیری از تجربه سالمندان کمک می کند تا جوانان از این سم دوری کنند که رمز موفقیت در تدبر و تأمل است در واقع اگر افراد با تجربه تر نباشد جوانان نمی توانند در جامعه تأثیرگذار باشند.
خطیب جمعه کرج با 15 شوال وفات حضرت عبدالعظیم حسنی نیز اشاره کرد و افزود: دوران زندگی او مصادف با شرایط سخت و خفقان بود و روش مبارزات و فرهنگی این سید جلیل القدر در آن دوران سخت تاریخ اسلام بسیار درس آموز بود و بیش از 100 حدیث از وی در کتب روایی ما نقل شده است که در کتاب جامع اخبار عبدالعظیم جمع آوری شده است.
نماینده ولی فقیه در استان البرز سالگشت جهاد سازندگی به فرمان حضرت امام(ه)، سالگشت شهدای موتلفه و روز جهانی بیابان زدایی را گرامیداشت.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر